CJP37-C06A1 DC 3.7V 5V 6V Small 370 Motor Air Pump Oxygen Pressure Pump DIY Aquarium Water Fish Tank Massager Monitor
★★★★★ 4.4 33 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by crozbiotech.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Vacuum PumpSpecification:2.Model: CJP37-C06A1 3.Rated voltage: DC 6.0V 4.Suitable voltage: DC 3.0V-6.0V 5.Load current: 400mA 6.Flow: 2 L/min 7.Max pressure: 400mmHg <; 3mmHg/min 9.Weight: 60g 10.Application: High-end ,Healed care equipment,Household applicance etc.Package List: Pump x 1pcs==========Application : CryogenicStructure : Surface PumpModel Number : CJP37Power : ElectricPressure : Low PressureUsage : Air PumpFuel : ElectricOrigin : Structure : Air PumpUsage : Air Oxygen PumpModel Number : CJP37-C06A1Rated voltage : DC 6VMax current : 400mACondition : Weight : 60gSuitable voltage : DC 3V-6VMax flow : 2 L/min
  • Vacuum Pump
Color One Color
Brand Name EQIMMFLJ
Manufacturer EQIMMFLJ
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.4 out of 5
★★★★★
33 ratings | 14 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
81% (27)
4 stars
5% (2)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
11% (4)